Hakkımızda

Kardelen Eğitim ve Yardımlaşma Derneği


Yeni doğan bir çocuğun aciziyetini ve muhtaç olduğu ilgiyi düşünürüz yeme içme giyinme barınma konularındaki durumunu düşünürüz. Çocuk eğitimi sabır gerektiren zor bir iştir. Bilgi, emek, ilgi ve sevgi ister. O kendine yeterli hale gelebilmesi için başta anne baba olmak üzere birçok insanın yardımına muhtaç haldedir..

İnsanın sadece ilgiye değil bilgiye de ihtiyacı vardır. Bedeni’ni beslediği gibi aklını ve gönlünü de beslemesi gerekmektedir. Gözüyle, kulağıyla, kalbiyle de bu daireyi tamamlaması gerekmektedir. “Oku” emriyle başlayan yüce kitabımız bize ipucu vermektedir. “Deki; O sizi hayata getiren, size kulaklar gözler ve kalpler bağışlayandır” (mülk 67/23) Burada işitmek görmek ve anlamak öne çıkmaktadır bu da insan eğitimini 3lü sacayağıdır. Yeryüzünde insan eğitimini gerçekleştiren üç kitap vardır. Allah’ın (c.c) kitabı, H.Z peygamberin kitabı. İnsanın kitabı. Allah resulü buyuruyor ki “Küçük yaşta ilim öğrenmek, taşı işlemek gibidir. Büyük yaşta ilim öğrenmek ise suya yazı yazmak gibidir.” .

Misyonumuz

Vizyonumuz

Çocukların gelişim dönemlerine ve gelişim alanlarına uygun plan ve programlı hizmet veren okul öncesi özel eğitim kurumları arasında eğitsel, kültürel, yasal ve ekonomik alanlarda etkileşim ve dayanışma sağlamak.

Ulusal ve uluslararası düzeyde toplumun ihtiyaç duyduğu kültürel ve öz değerlerine bağlı ruhen, bedenen ve sosyal açıdan nitelikli insanların yetiştirilmesinde son derece önemli rolü olan okul öncesi eğitim kurumlarının yaygınlaşmasıdır.


Neler Yapıyoruz!

Kardelen Derneği Farklı Misyon ve Vizyonu ile Karaman'da Çalışmalarına Devam Ediyor

Yönetim Kurulu

Derneğimiz için çalışan değerli yönetim kurulu üyelerimiz

Bizden Haberler

Çalışmalarımız hakkında bülten ve görseller

İletişim

Bizi iletişim formu ile ulaşabilirsiniz