Yönetim Kurulu

Zeliyha AKCAN


Yönetim Kurulu Başkanı

1970 doğumlu olan Zeliha Akcan; Kayapınar ailesinin son çocuğu olarak dünyaya geldi.11 yaşına girdiğinde önce babasını sonra çok sevdiği annesini kaybetti. Gazi İlkokulunda başlayan eğitim hayatına uzun bir süre ara verdikten sonra icazetli bir eğitimciden 3 yıl Arapça, Tefsir ve İlmihal dersleri aldı. İzdivacının ve iki evlada sahip olmasının ardından, Karaman İmam Hatip Lisesi’n de eğitim hayatına kaldığı yerden devam etti. Akcan’ın üçüncü evladını bir kaç aylıkken kaybetmesi, hayatında büyük bir dönüm noktası oldu. Evladının gidişiyle hayata gönül koymak yerine, geleceğini planlama adına yepyeni kararlar aldı. Karşılıksız işler yapan güzel insanları topladı. Gönlüne bir isim düştü: Kardelen… Akcan’ın hayatını özetleyen bir isimdi bu… Bir bodrum katında yok denecek kadar kısıtlı imkânlarıyla ve birkaç kıymetli dostuyla bir dernek kurdu ve sayısız kermes, seminer ve farklı pek çok etkinlikle Karaman da ses getiren çalışmalara imza attı.
2006 yılında kurduğu dernek; kendisi ve birkaç adanmışın duası ve alın teriydi. Küçük bir bodrum katında başlayan serüvenine yedi sene içinde bin bir zorlukla beş katlı bir dernek binası inşa ederek devam etti. Konulan her tuğlada fikir sancılarıyla geçen uykusuz geceler, sabır ve tevekkülle yapılan kermeslerin izi vardı. Zira “kardelen” dediği ekibi karda açmaya, bütün müşküllerde daima çözüm bulmaya niyetliydi.. Kar tanelerinin kartopuna, kartopunun da çığa dönüştüğü gibi büyümeye devam etti. O her işinde Hakka nazlanırken rotasında hep halka hizmet vardı.
2010 da İ-NLP camiasına adım attı.3 senelik bir eğitimin sonucunda aldığı sertifikalarıyla toplumu değiştirmenin evvela annelerin zihniyetlerini değiştirmekten ve bir hamur gibi yoğrulmaya şekil verilmeye muhtaç minik gönüllerin eğitilmesinden geçtiğini çok iyi biliyordu. O yüzden eğitim kadrosuyla birlikte kurduğu kreşini, diğer kurumlardan bir adım daha ileri taşıdı. Verdiği i-NLP seminerleri ve birebir görüşmeler biryandan parçalanmaya yüz tutmuş ailelerin problemlerini çözüyor diğer yandan sağlıklı bireyler yetişmesine katkı sağlıyordu. Yıllar geçsede şikayet yok, şükür var sabır var .Kıblesinde sadece rızayı ilahi olan adanmış hayırsever ve eğitim kadrosuyla çalışmalarına devam etmekte

Ümit Gülin Göksoy


Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı

...

Şerife Pınar


Sekreter

1975 Karaman doğumlu olan Şerife Pınar, ilköğretimini Karaman Atatürk İlköğretim Okulu’nda tamamladı. Evli ve 2 çocuk annesi olan Pınar, derneğe 2007 yılında üye olarak katıldı. 2010 yılında dernek yönetiminde görev almış ve o günden bu güne aralıksız görevine devam etmektedir.

...

Rukiye Gümüş


Sayman

1965 yılında Karaman Damlapınar köyünde doğan Gümüş, ilköğretimini Damlapınar Köyü İlköğretim Okulu’nda tamamladı. Orta ve lise öğrenimimi Karaman’da devam eden Gümüş, 1982 yılında Karaman Ticaret Lisesi’nden mezun olduktan sonra çeşitli işletmelerde ön muhasebe personeli olarak görev aldı. 1989 yılında evlenen Gümüş, 3 çocuk annesi ve ev hanımı. Görevinde gönüllü olarak bulunan Gümüş, Kardelen Eğitim ve Yardımlaşma Derneği’nde yönetim kurulunda faaliyetlere katılıyor.